Sylwestra obchodzi się hucznie niemalże na całym świecie. Zobacz, jak wygląda to w różnych krajach. A jeżeli interesuje Cię sylwester w Lublinie 2017, sprawdź nasze oferty i zarezerwuj dla siebie miejsce.

 

Sylwester na wyspach Kiribati i Samoa

Pierwszymi osobami, które zaczynają świętować sylwestra, są mieszkańcy Wysp Kiribati. Nowy Rok zaczyna się u nich w momencie, kiedy w Polsce wybija zaledwie godzina 11:00. Co ciekawe, jedna z czterech zamieszkanych na Kiribati osad nosi nazwę Poland, czyli Polska. Nazwę taką miejscowość przyjęła na część Stanisława Pełczyńskiego, który pomagał miejscowej ludności rozwiązać problem z nawadnianiem.

 

Sylwester w Nowym Jorku

Nowy Jork, czyli miasto, które nigdy nie śpi, wie, co to zabawa. Kula zawieszona nad Times Square odlicza ostatnie sekundy do przywitania Nowego Roku, a tysiące ludzi bawi się wprost na ulicach. Na bawiących się ludzi spadają ogromne ilości konfetti, które usuwane są przez służby porządkowe dopiero następnego dnia, kiedy większość nowojorczyków odsypia zabawę.

 

Sylwester w Niemczech

Niemcy organizują jedną z najhuczniejszych zabaw sylwestrowych na świecie. Impreza odbywa się na placu przy Bramie Brandenburskiej. Wszystkie niemieckie miasta zmieniają się 31 grudnia w jeden wielki karnawał. Niebo rozświetlają niepoliczalne wręcz ilości świateł i fajerwerków a na ulicach miast słychać głośną muzykę.

 

Sylwester w Rio de Janeiro

Feeria niesamowitych barw, latynoskie rytmy rozbrzmiewające na ulicach – karnawał nigdzie nie zaczyna się tak, jak w Rio de Janeiro. Do miasta na sylwestra ściągają tysiące turystów, a to przekłada się w tym czasie także na ogromny wzrost cen. W Rio de Janeiro w sylwestra wszyscy tradycyjnie ubierają się na biało, a na imprezie na plaży bawi się około 3 milionów ludzi.

 

Sylwester w Polsce

Nasz kraj wcale nie jest w tyle, jeżeli chodzi o umiejętność zabawy przy witaniu Nowego Roku. W największych miastach odbywają się koncerty plenerowe z udziałem największych gwiazd, a miliony ludzi bawią się w hotelach i restauracjach na balach sylwestrowych. Nie trzeba wcale jechać za granicę, żeby zaznać hucznej zabawy. Nawet sylwester w Lublinie 2017 może być niezapomniany. Zobacz nasze propozycje na spędzenie tej nocy.

Wybierz najlepszy hotel lub najpopularniejszą w mieście restaurację i zabierz ze sobą dobry humor. Udany sylwester Lublin to przecież mieszanka tańca, pysznych potraw, zabawy, uśmiechu i pozytywnego spojrzenia w przyszłość. Kończy się stary rok i zaczyna nowy. To dla świata i każdego człowieka z osobna taka czysta kartka, którą można na nowo zapisać.

Wraz ze starym rokiem żegnamy wszystko, co złe. Wszystko, co minęło i czego nie chcemy już doświadczać. Witamy natomiast nową energię, nowe cele i nowe postanowienia. Nowy Rok otwiera nową historię nie tylko dla ludzkości, ale też dla każdego człowieka z osobna. Jesteśmy o rok starsi i o rok mądrzejsi. Wykorzystaj więc tę sylwestrową noc najlepiej, jak się da – pożegnaj stary rok z uśmiechem i powitaj nowy z ogromnym entuzjazmem. Oferty na sylwester w Lublinie na pewno przypadną Ci do gustu.